Spirulina

Spirulina platensis

Spirulina platensis – życiodajny sekret Matki Natury

Spirulina w algowych kremach Gaja

Sekret naturalnej pielęgnacji. Jedno z najnowszych odkryć kosmetologii, szerzej znana jako suplement diety. Ta mikroskopijna alga jest bogatym źródłem składników aktywnych i odżywczych: witamin, białek, enzymów i minerałów. Spowalnia procesy starzenia, nawilża i ujędrnia skórę i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Dobroczynne działanie Spirulina w naszych kremach potwierdziły badania naukowe.

Wartościowe składniki aktywne

Z licznych wartościowych substancji zawartych w Spirulina dla kosmetyki najważniejsze są wielonienasycone kwasy tłuszczowe i witaminy. Chodzi przede wszystkim o kwasy linolowy i gamma-linolenowy, a także beta-karoten i witaminę E.

Spirulina to reprezentantka alg, jednych z pierwszych form życia na Ziemi, które – jak wiemy – zaczęło się setki milionów lat temu w oceanach i akwenach słodkowodnych. Przez wieki stanowiły źródło cennych składników odżywczych dla nieprzebranej rzeszy odmian życia. Wiele badań naukowych potwierdza również kluczową rolę alg w zwiększeniu nasycenia atmosfery Ziemi tlenem do poziomu, który pozwala na życie człowieka.

Nowoczesna, czysta technologia

Siłę ze spiruliny czerpiemy w Polsce dzięki nowoczesnej i czystej technologii, która pozwala na przeprowadzenie procesu w niskiej temperaturze. Ekstrakcja ditlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym pozwala na uzyskanie ponad 90% stężenia kwasów tłuszczowych pozbawionych zanieczyszczeń. W przeciwieństwie do metod rozpuszczalnikowych pozwala ona na zachowanie najcenniejszych związków zawartych w algach oraz nie wpływa negatywnie na ich właściwości.

Właściwości spiruliny w kremach Gaja

Cenne kwasy tłuszczowe:

  • kwas linolowy, który wspomaga regenerację i przywraca zdrowy koloryt skóry, poprawia kondycję skóry przesuszonej oraz odblokowuje pory i zapobiega powstawaniu zaskórników.
  • kwas γ-linolenowy, który wzmacnia barierę ochronną skóry oraz poprawia jej sprężystość, zwiększa odporność na działanie wolnych rodników i tym samym spowalnia procesy starzenia, działa regenerująco również w trakcie i po problemach skóry wspomagając proces procesy naprawcze.
  • kwas palmitynowy, który reguluje pH, zapobiega utracie wody, zmiękcza i wygładza skórę. 

Dodatkowo Spirulina jest znakomitym źródłem cennych minerałów, oraz:

  • β-karotenu, prekursora witaminy A, która ma szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry.
  • witaminy E, która ma silne działanie przeciwutleniające i niweluje aktywność wolnych rodników przez co opóźnia procesy starzenia się skóry.

 

Czytaj więcej:

Spirulina – bogactwo składników aktywnych

Co to jest spirulina platensis?

Spirulina – właściwości zdrowotne i zastosowanie w diecie