Krem regenerujący – wygładzenie skóry i zmniejszenie zrogowaceń – działanie potwierdzone w badaniach

Krem regenerujący - wyniki badań

 

Kremy Gaja zostały poddane testom na probantach. Prace odbywały się pod nadzorem naukowców i lekarzy począwszy od etapu sporządzania receptury, na uzyskaniu atestu kończąc.

Badania laboratoryjne reakcji skóry na stosowanie kosmetyków oraz ankiety przeprowadzone wśród osób testujących kosmetyki jednoznacznie potwierdzają, że algowe kremy Gaja są bezpieczne, przyjazne, nawet dla skóry o szczególnych potrzebach, a – przede wszystkim – skuteczne.

Krem regenerujący został poddany szczegółowym testom aplikacyjnym i aparaturowym. Potwierdziły one, że krem wygładza skórę i sprawia, że jest przyjemniejsza w dotyku. Zmniejsza przesuszenie i nadmierne rogowacenie naskórka. Dodatkowe poprawia ogólny wygląd i kondycję cery twarzy.

Już po pierwszym zastosowaniu:

  • 95% badanych miało zauważalne, wyraźne i bardzo wyraźne odczucie wygładzenia skóry
  • 95% badanych miało wyraźne i bardzo wyraźne odczucie zmniejszenia szorstkości i wygładzenia skóry
  • 90% badanych miało zauważalne, wyraźne i bardzo wyraźne odczucie natłuszczenia cery

Po miesiącu testów:

  • 95% badanych miało zauważalne, wyraźne i bardzo wyraźne odczucie regeneracji skóry
  • 95% badanych miało zauważalne, wyraźne i bardzo wyraźne odczucie nawilżenia skóry
  • 90% badanych uznało go za dobrą bazę pod makijaż

Przed rozpoczęciem produkcji kosmetyków zawierających ekstrakt ze Spirulina platensis, na zlecenie prof. dr hab. inż. Katarzyny Chojnackiej potwierdzone zostało bezpieczeństwo receptury wynikami testów płatkowych pod nadzorem lekarza alergologa i wykazało brak reakcji alergicznej na skład kosmetyków.

Kremy Gaja przed wprowadzeniem na rynek przeszły badania w renomowanym laboratorium ITA-TEST z Warszawy i uzyskały niezbędne atesty. Nr sprawozdania B-69056/9659/19.